T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Köyceğiz Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Köyceğiz Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Hakkımızda

Güncelleme Tarihi: 19/04/2018

T.C.

SAĞLIK BAKANLIĞI
MUĞLA İL SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜ

KÖYCEĞİZ DEVLET HASTANESİ

Köyceğiz Devlet Hastanesi 1972 Yılında, 7000 m2’lik alana Hayriye ve Mehmet ÖZPİRİNÇ adlı hayırsever tarafından 25 yatak kapasiteli 740 m2 lik alana iki katlı olarak inşa ettirilmiş, T.C Sağlık Bakanlığı Köyceğiz Mustafa ÖZPİRİNÇ Sağlık Merkezi adıyla hizmete girmiştir. 1984 yılında ilk Uzman Hekimler tayin olmuştur.

Köyceğiz Devlet Hastanesi yeni modern hastane binası 6 tek kişilik 24 çift kişilik olmak üzere toplamda 30 yatak kapasitesi ile 18.05. 2015 tarihinde hizmete açılmıştır. 22.05.2015 tarihinde Muğla Valiliği’nin yapmış olduğu organizasyon dahilinde Sayın Ekonomi Bakanımız Nihat ZEYBEKÇİ’nin teşrifleri ile yeni hastane binamız açılış töreni gerçekleştirilmiştir.

Köyceğiz Devlet Hastanesinde "1.seviye 4(dört) yataklı Genel Yoğun Bakım Ünitesi " ruhsat işlemleri tamamlanarak 02.10.2015 tarihinden itibaren hasta kabulüne başlamıştır. Hastanemizde Genel Cerrahi, Dahiliye, Çocuk Hastalıkları, Kadın Hastalıkları ve Doğum, Aile Hekimliği, Anestezi ve Reanimasyon ve Ağız ve Diş Sağlığı Poliklinikleri mevcuttur. Ayrıca 24 saat Acil Servis hizmeti ile birlikte görüntüleme, laboratuvar ve evde sağlık hizmetleri verilmektedir Ameliyathanemizde Kadın Hastalıkları ve Doğum servisi hastaları ve genel cerrahi servisi hastalarının ameliyatları yapılmaktadır. 4 yataklı Yoğun Bakım Ünitesi, Mikrobiyoloji Laboratuvarı ve tam donanımlı acil servisimiz hizmet vermek üzere hazırlanmıştır.

Hastanemizde 1 Mikrobiyoloji Uzmanı (Başhekim),1 Dahiliye Uzmanı, 1 Çocuk Hastalıkları Uzmanı, 1 Aile Hekimliği Uzmanı, 1 Anestezi ve Reanimasyon Uzmanı olmak üzere 5 uzman hekim, 3 Diş Hekimi,6 Pratisyen Hekim, 2 Eczacı ve 1 Diyetisyen görev yapmaktadır.