T.C. SAĞLIK BAKANLIĞI Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Köyceğiz Devlet Hastanesi

T.C. Sağlık Bakanlığı
Muğla İl Sağlık Müdürlüğü Köyceğiz Devlet Hastanesi

Facebook Twitter Google Plus Linkedin

Yoğun Bakımlarımız

Güncelleme Tarihi: 25/05/2018

         YOĞUN BAKIM

Yoğun Bakım üniteleri; hayatı tehdit eden, kritik bir hastalık varlığında; 24 saat kesintisiz izlem ve sağlık hizmeti ile hastanın yakın takip ve tedavilerinin yapılması, yaşamın sürdürülmesi ve hastanın hayata döndürülmesi hedeflenerek hizmet veren birimlerdir. Tıbbi tedavi ve hasta bakımı açısından diğer hastane hizmetlerinden ayrıcalık taşıyan, fiziksel şartları özel olarak tasarlanmış, yüksek teknolojili tıbbi cihazlar ve özel eğitimli tıbbi personelle donatılmış bir bölümdür.

Hastanemiz bünyesinde erişkin hastalarımız için; 4 yataklı 1. Seviye Genel Yoğun Bakım Ünitesi bulunmaktadır. Hastalarımız bire bir hemşire takibinde olup, tedavileri  Anestezi ve Reanimasyon Uzman Hekimi  tarafından sürdürülmektedir.

Yoğun bakım ünitemizdeki yataklar acil durumlarda anında müdahaleye uygun olarak tasarlanmıştır. Her yatak başında hastamızın kalp atımı, kan basıncı, oksijen saturasyonu, solunum sayısı, vücut ısısı gibi yaşamsal bulguları sürekli gösteren ileri teknolojiye sahip monitörler, sıvı ve ilaç vermek için perfüzörler bulunmaktadır. Yoğun bakım ünitelerimizde gerekli durumlarda yapay solunum desteği vermek için bir adet ventilatör cihazı mevcuttur.Gerektiğinde hastamızın tüm laboratuvar ve röntgen tetkikleri 24 saat yapılabilmektedir.

Multidisipliner bir anlayış içinde hastalarımızın ‘hayata bağlanmaları’ için özveri ve fedakarlıkla çalışan yoğun bakım hekim ve sağlık çalışanı kadromuz, görevlerini tıbbın gerektirdiği bilim doğrultusunda yapmaktadır